İki Kişilik (tandem) Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

 

Ölmeden yapılacak 100 şeyden 8.si uçmak. Uçmaya (Y

 

amaç Paraşütü) hazırmısınız. Bu eşsiz deneyimi tatmak için herhangi bir eğitim gerekmemektedir. Siz değerli misafirlerimiz profesyonel ticari tandem pilotları ile ikili uçuş (Yamaç Paraşütü) yaparak gökyüzünde bir kuş gibi süzüleceksiniz. Yapmış olduğunuz rezervasyonun akabinde, bulunduğunuz yerden ücretsiz servis araçlarımız sizi 15 dk önce alıp, buluşma noktamıza kleopatra sahiline iniş alanımıza getiriyor. Varış noktasından pilotlarımızla beraber bizi bekleyen of road aracımıza binip yaklaşık 30 dk dağa tırmanış yaparken, küçük bir jeep safari de yapmış oluyoruz.

Kalkış noktasına vardıktan sonra eşsiz manzaranın tadını çıkarırken pilotlarımız hazırlıkları tamamlayıp, sizlere de gerekli info yu verdikten sonra birkaç adım koşarak havalanıyoruz.

Havalandıktan sonra siz sadece rüzgarın ve uçuşun keyfini çıkarırken, havada pilotlarımız fotoğraf ve video çekimlerini yaparak, yamaç paraşütü uçuşunuzu ölümsüz hale getirirler. Uçuş süremiz 15-25 dk olup inişten sonra foto video larınızı seyrettikten sonra arzu ettiğiniz takdirde yamaç paraşütü video ve resim kayıtlarınızı dvd şeklinde alabilirsiniz. Tekrar servis aracımız sizi aldığı noktaya bırakıyor ve toplam turunuz yaklaşık 2-2:30 saat cıvarında sonlanmaktadır. Tandem yamaç paraşütü(Tandem paragliding), uçma isteği olan kişilerin herhangi bir eğitim almadan, deneyimli bir pilot ile uçma arzusunu gerçekleştirebileceği bir yamaç paraşütü faaliyetidir. Yamaç paraşütü, bir grup çılgın serbest paraşütçünün, serbest paraşütlerle yamaçlardan koşup havalanma çabaları ile doğmuştur. Daha sonraları ciddi mühendislik çalışmaları ve kazanılan tecrübelerle günümüze kadar uzanmıştır. Şimdilerde yamaç paraşütü (paragliding) son derece teknolojik, bir çok amaca hizmet edicek tasarımlara sahip ekipmanlardan oluşmaktadır.

 Yamaç paraşütü sayesinde uçma isteğinizi en kolay yönden gerçekleştirmeniz mümkündür. Yamaç paraşütü (tandem paragliding), Sivil Havacılık Mevzuatı’na göre çok hafif hava araçları statüsüne girmektedir. Havacılık tarihinin önemli milat taşlarından, yamaç paraşütü, yapılabilirlik ve uygulanabilirlik bakımından en hesaplı ve en pratik uçma yöntemidir. Eğitimini alıp yamaç paraşütü ile tek başınıza uçabileceğiniz gibi herhangi bir eğitim almadan deneyimli bir tandem pilotuyla da uçma zevkini tadabilirsiniz. Arge çalışmalarıyla çok ileri teknolojilere sahip olan yamaç paraşütleri, tandem yamaç paraşütleri olarak adlandırılan, iki kişiyi taşıyabilecek ve ileri seviye güvenlik sunan paraşütleri bünyesinde bulundurur. Tandem yamaç paraşütü kanatları (Yamaç paraşütü pilotları paraşütleri kanat diye adlandırır.) diğer kanatlara göre daha büyük yüzey alanlarına sahip ve daha güvenli paraşütlerdir. Tandem yamaç paraşütü pilotları ise uzun yıllar, disiplinli bir eğitim sonucu yetişmiş, acil durum uçuşlarını ve intibak uçuşlarını fazlasıyla tamamlamış, Uluslararası Havacılık Federasyonu FAİ ve yetkili kurumlarca belgelendirilmiş, deneyimli pilotlardır.

Leave your comments

Post comment as a guest

0
terms and condition.

Comments